Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Norwegia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Norwegia. Pokaż wszystkie posty

sobota, maja 28, 2011

Jak zobaczyłam Norwegię - Loft

Fot. Patii
Zdj. Loft w skansenie w Oslo


Lofty  wcześniej przeze mnie zwane "domkami na kurzej nóżce" lub "domami Baby Jagi", w rzeczywistości wcale nie są nawet domami, lecz jak czytamy w przewodniku Leszka Dzięgiel, "Norwegia", wyd. Wiedza Powszechna, wyd. II, 1978 roku były to spichrze. Budynki z wszystkich w gospodarstwie najbardziej zdobione i chluba gospodarza. W lecie piętro loftu stanowiło właśnie izbę gościnną, a na co dzień był sypialnią córek farmera. Wyobraź to sobie czytając fragment z przewodnika...

czwartek, maja 26, 2011

Jak zobaczyłam Norwegię - krótkie resume

Norwegia, Norwedzy, kraj i ludzie, o których mało do tej pory słyszałam... piszę to prawie cytując słowa Leszka Dzięgiel w jego przewodniku „Norwegia”, który napisał w roku 1978, w nim „Aż dziw bierze jak mało wiemy o Norwegach, ich dziejach, kulturze i obyczajach”. Wiedziałam, gdzie Norwegia leży na kuli ziemskiej, słyszałam opowiadania o Trolach, oraz o tym że właśnie w tych stronach żyje najwięcej łosi. Tak naprawdę jednak... nie wiedziałam czego się spodziewać. Jechałam, bez nastawiania się na cokolwiek, bez nadziei na takie czy inne atrakcje.
Fot. Temawa
Zdj. Oslo

wtorek, kwietnia 26, 2011

Rezerwacja potwierdzona a trasa ustalona

The booking was confirmed - Резервування було підтверджене
Rezerwacja została potwierdzona!


Plan trasy również jest ustalony, właśnie wczoraj Patrycja rozesłała go po naszej ekipie, wraz z mapką, teraz ustalamy poszczególne punkty. Ja czynnie zaangażuję się dopiero od 29 kwietnia, gdyż aktualnie mam pewną pilną sprawę, jednak zaraz po tym zasiadam do map i internetu, przewodników i innych źródeł i zgłębiam wiedzę o Norwegii.

piątek, kwietnia 22, 2011

Norweskie fiordy czekają na mnie

Z dłuższych niż weekendowe wyjazdy w roku 2011 zrezygnowałam, a przynajmniej tak mi się wydawało. Długo też zastanawiałam się, gdyż w kwietniu miałam inne plany (mam nadzieję, że Adam mi to wybaczy, Krzysiek również), ale koniec końców w maju jadę do Norwegii. Wylot 19 maja, w piątek i powrót 25 maja, w środę, koszt biletu 65zł, limit na bagaż 10kg, ale dam radę ;) Jedziemy w 5 osób. Najpierw do Katowic samochodem, gdzie  będzie na nas cierpliwie czekał, do czasu powrotu, na parkingu przy lotnisku, koszt to ok. 45zł za te 5 dni postoju, następnie odlot z Katowic do Norwegii. Natomiast już na miejscu wyruszamy prywatnym samochodem Pawła w dalszą drogę. Nasz norweski start będzie na lotnisku Sandefjord Lufthavn Torp (TRF). Noclegi w namiotach, tak jak lubię :D






Pokaż Maps of Temawa.eu na większej mapie