Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Mościckie Centrum Kultury. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Mościckie Centrum Kultury. Pokaż wszystkie posty

niedziela, sierpnia 21, 2011

CSM za horyzont domu - GRUZJA wyprawa po złote runo


Ja tam prawdopodobnie będę a ty?


Gruzja jest krajem słabo znanym. Kraj ten kojarzy się z wojną i biedą. Niestety na jej temat krąży wiele nieprawdziwych mitów i stereotypów. Prawda jest jednak inna, jest to jeden z najbardziej zachwycających zakątków na ziemi, o czym będzie nas przekonywał nasz gość - Paweł Krysa. Gruzja, znacznie mniejsza od Polski, kusi zabytkami, kulturą, obyczajem, ciekawą przeszłością. Jest w tym kraju coś magicznego, co przyciąga - nie tylko miejsca i uroda kaukaskiego państwa. [czytaj więcej]

środa, lipca 06, 2011

Muzyczne tarasy - flamenco

"Viva Flamenco!"
Jeden z najważniejszych zespół flamenco w Polsce na czele ze znakomitym kompozytorem i gitarzystą flamenco Michałem Czachowskim. Muzyka zespołu to fuzja flamenco tradycyjnego ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem.
źródło: www.mck.tarnow.pl


poniedziałek, czerwca 13, 2011

Pamir rowerem - CSM w Tarnowie zaprasza na spotkanie z cyklu "Za horyzont domu"



17 czerwca 2011 roku godz. 18.00 - gościem "Za horyzont domu" będzie Grzegorz Szyszkowski, laureat KOLOSA z 2006 r. w kategorii "Wyczyn roku" - za wyprawę rowerową Altiplano. Samotna podróż, bez wsparcia z zewnątrz, w skrajnie trudnych, pustynnych warunkach. Ponad dwa tysiące kilometrów przemierzonych wysokościach Andach na dużych wysokościach - nawet ponad 5500 metrów. Zdobycie dwóch sześciotysięczników, pokonanie pustyni Atacama.

WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAM. JA TEŻ TAM BĘDĘ :)

W 2011 r. zdobywca wyróżnienia na KOLOSACH za rowerową wyprawę "Pamir 2010", w czasie której pokonał 2300 km przez jedne z najwyższych gór świata, z czego zdecydowaną większość off-road?em na wysokościach przekraczających 4600 m. Udało mu się przejechać pięć największych dolin Pamiru, w tym nieosiągalną dla samochodów z powodu wysokiego stanu rzeki dolinę Bartang, dotrzeć do jeziora Zor-kul w zamkniętej strefie przygranicznej z Afganistanem i przemierzyć 700-kilometrowy odcinek, będący jednym z głównych szlaków przemytu opium. [CZYTAJ DALEJ]

sobota, marca 05, 2011

Jak zostać królem /Tom Hooper/



Jak zostać królem, film Toma Hoopera... walka człowieka ze swoimi słabościami. Tym trudniejsza, że życie głównego bohatera tego filmu, Króla Jerzego VI, nie było tylko życiem "prywatnej osoby", lecz członka rodziny królewskiej, przyszłego króla, osoby publicznej, a jego rola jest tym istotniejsza, że zbliża się II wojna światowa, a on ma być moralnym wsparciem dla narodu. Ja jednak widzę w tym głębszy sens, gdyż każdy człowiek jest królem swojego życia i tylko od niego zależy, od niego samego czy pokona swoje słabości. Czy pokona swoje słabości, czy podda się im.